ActualitateCine sunt extremiștii? Un consilier local USR din Călărași a mers la ședința de CL cu pistolul la brâu. Primar: Ce avea în minte dânsul, nu putem să știm, dar pericolul era evident
Un consilieri local din orașul Budești (Călărași), Valentin Răducu, a mers la ședința de CL cu pistolul la brâu. Totul s-a întâmplat pe 10 octombrie, când Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că un bărbat s-ar fi prezentat la o ședință organizată la sediul unității administrativ-teritoriale din localitate, purtând la brâu o armă, conform obiectiv-online și Călărașipress.











